Artykuły

Data publikacji: 2014-09-10          Autor: mgr Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl VivaLaVita.pl         wyślij link e-mailem        

12 sezonów na Twoim talerzu – urozmaicona dieta niezależnie od pory roku?

12 sezonów na Twoim talerzu – urozmaicona dieta niezależnie od pory roku?

Wiosna i lato kojarzą nam się z bogatym zasobem produktów, z których możemy przygotować wyśmienite oraz pełnowartościowe dania. Z kolei jesienią oraz zimą często brakuje nam pomysłów na to jak smacznie skomponować jadłospis. Naprzeciw wychodzi nam nowy serwis informacyjny Produkty-tradycyjne, na którym możemy znaleźć kalendarz sezonowości, gdzie klikając na poszczególne miesiące mamy możliwość sprawdzenia, jakie produkty są wówczas łatwo dostępne oraz zalecane.

Znajdują się wśród nich głównie warzywa, owoce, grzyby, orzechy oraz nasiona. Wybierając dany produkt na przykład maliny można przeczytać dokładny ich opis, poznać różne ciekawostki na ich temat oraz wartość odżywczą.

Strona jest podzielona na różne działy, w których znajdziemy między innymi informacje dotyczące polskich produktów najwyższej jakości, listę producentów, którzy zajmują się uprawą wysokiej jakości żywności, miejsc ich sprzedaży oraz wiadomości o Europejskich Systemach Jakości Żywności i Krajowych Systemach Jakości.

Dużym utrudnieniem dla osób robiących zakupy są opakowania oraz ich oznaczenia. Na stronie Produkty-tradycyjne można również rozwiać swoje wątpliwości i dowiedzieć się co znaczą poszczególne symbole na etykietach środków spożywczych. Dzięki serwisowi możemy stać się bardziej świadomym konsumentem, który będzie wiedział po jakie produkty sięgać.

Warto zaznaczyć, że serwis nie tylko jest przeznaczony dla konsumentów, ale także dla producentów, którzy mogą dowiedzieć się jak sprzedawać legalnie swoje wyroby, zarejestrować je w Polsce oraz Unii Europejskiej, poznać wszystkie wymagania, które się z tym wiążą oraz Wspólną Politykę Rolną.

Projekt jest finansowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Rolnictwa i Rozwoju  Obszarów Wiejskich.


Skomentuj (0)

  • Marzenna Marzenna 2014-09-12 09:55
    dobry artykuł

Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB