Artykuły

Data publikacji: 2016-06-14          Autor: mgr Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl         wyślij link e-mailem        

14 czerwca – Światowy Dzień Krwiodawstwa – nie tylko w ten dzień dzielmy się tym co najcenniejsze!

14 czerwca – Światowy Dzień Krwiodawstwa – nie tylko w ten dzień dzielmy się tym co najcenniejsze!

Jak co roku 14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawstwa. To szczególna data ponieważ zwraca się wtedy uwagę, jak ważne jest dzielenie się tym co najcenniejsze z  innymi, czyli krwią. A tej cały czas brakuje. Dzięki niej można uratować życie dzieci, dorosłych i starszych. Zatem nie tylko 14 czerwca podkreślajmy jak ważne jest oddawanie krwi, róbmy to jak najczęściej!

,,Krew łączy nas wszystkich” – to tegoroczne hasło kampanii, która skupia się przede wszystkim na podziękowaniu wszystkim osobom, które oddają krew, ponieważ jest to wielki dar, który ratuje życie. Autorzy akcji podkreślają aspekt „więzów krwi”, które łączą dawcę i biorcę. Trzeba mieć świadomość, że co 15 sekund na Świecie potrzebna jest krew. Tylko my jesteśmy w stanie przekazać ją osobie potrzebującej. Tak, więc oddawać ją warto jak najczęściej, szczególnie w okresie letnim, gdy dawcy, którzy oddają ją regularnie często wyjeżdżają na wakacje.

Światowa Organizacja Zdrowia wyznaczyła sobie cel, aby do 2020 roku wszystkie państwa pozyskiwały niezbędne zasoby krwi od honorowych krwiodawców. Obecnie w wielu krajach zgromadzone zasoby krwi są zbyt małe w stosunku do zapotrzebowania. Z tego powodu WHO chce zainspirować wszystkich, którzy chcą oddać krew, aby robili to w miarę możliwości jak najczęściej.

Tak, więc promujmy akcję, przyłączmy się do niej, oddawajmy krew i tym samym ratujmy innym życie. To niewiele dla nas, a tak wiele dla potrzebujących.


Skomentuj (0)


    Login:
    Hasło:
    Nie pamiętasz hasła?
    Zaloguj się FB