Święta

    Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl         wyślij link e-mailem        

Dzień Kultury Fizycznej (22 czerwca)

Dzień Kultury Fizycznej

22 czerwca jest obchodzony narodowy Dzień Kultury Fizycznej. Jest on związany z kulturą społeczeństwa, na którą składa się troska o własne samopoczucie, zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Obejmuje rozwój sprawności i wydolności fizycznej, a także kształtowanie poprawnej postawy ciała. Kultura fizyczna ma duży związek z aktywnością fizyczną warunkującą w znacznym stopniu wygląd naszej sylwetki. Wpływa na stan zdrowia, zwiększając także odporność organizmu.

 

W tym dniu należy zachęcić jak największą liczbę osób do szerzenia i praktykowania na co dzień aktywności fizycznej. Wypoczynek czynny nie tylko poprawi nasza kondycję fizyczną, ale także pozwoli odpocząć od pracy, rozładowując napięcie z nią związane. Trzeba również pamiętać, że podczas jakiejkolwiek aktywności ruchowej wydzielają się hormony szczęścia (endorfiny) – poprawiające nasz nastrój.

Korzyści związanych z uprawianiem sportu jest bardzo dużo. Bądźmy aktywni fizycznie nie tylko 22 czerwca podczas Dnia Kultury Fizycznej, ale codziennie przynajmniej przez 30 minut!


Skomentuj (0)

  • Marzenna Marzenna 2012-10-30 10:40
    fajne to święto
  • Agnieszka KarwowskaAgnieszka Karwowska2012-08-21 20:54
    kultura fizyczna jest ważna

Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB