Artykuły

Data publikacji: 2016-03-21          Autor: mgry Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl         wyślij link e-mailem        

Film „Cały ten cukier" - 18.03.2016 r.

Film „Cały ten cukier

Stan zdrowia ludzi pogarsza się z dnia na dzień. Bardzo dużo mówi się o tym, że to cukier w dużej mierze jest przyczyną powstawania wielu chorób. Kalorie pochodzące z pożywienia w zależności od produktów z których pochodzą zupełnie inaczej działają na organizm. Film „Cały ten cukier", który wszedł do kin 18 marca 2016 roku, to dokument, który pokazuje jak naprawdę cukier działa na ustrój człowieka i obala wszystkie mity z nim związane.

Damon Gameau – wystąpił w filmie i postanowił w nim pokazać efekty stosowania diety wysokocukrowej. Chciał zaprezentować jak dokładnie cukier wpływa na organizm i co wiąże się z jego wysokim spożyciem.  Jednak występuje on nie tylko w słodyczach czy słodkich wyrobach piekarskich. Znaleźć go można również w tak zwanej „zdrowej żywności”, która tak naprawdę może być jego obfitym źródłem.

To co powszechnie jest uważane za zdrowe, wcale takie nie musi być. Zawsze należy czytać etykiety produktów, sprawdzać ile węglowodanów, a szczególnie cukrów prostych zawiera dany wyrób. W ten sposób można świadomie dbać o dobór produktów w diecie.

W filmie doskonale pokazane jest to, że nie ważne czy cukier jest biały lub brązowy, zawsze będzie tak samo wpływał na zdrowie i w nadmiarze pogarszał je. Damon Gameau nie tylko pokazuje przez jedzenie ponad 40 łyżeczek cukru dziennie pogarsza zdrowie. Prezentuje również jak nadmiar tego słodkiego dodatku wpływa na stan psychiczny człowieka. Film może zupełnie zmienić opinię na temat „zdrowych produktów” , dlatego warto go zobaczyć!


Skomentuj (0)


    Login:
    Hasło:
    Nie pamiętasz hasła?
    Zaloguj się FB