Artykuły

Data publikacji: 2015-09-09          Autor: mgr Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl         wyślij link e-mailem        

Kampania "Stop zwolnieniom z WF” - zadbaj o aktywność fizyczną swojego dziecka!

Kampania

Ministerstwo Sportu i Turystyki promuje kolejną odsłonę kampanii „Stop zwolnieniom z WF”, która ma nakłonić młodych ludzi do czynnego udziału w zajęciach wychowania fizycznego. W tym roku kampanię promują skoczkowie narciarscy: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro i Klemens Murańka oraz ich trener, Łukasz Kruczek.

 

Pomysłodawcy kampanii pragną zwiększyć frekwencję uczniów na lekcjach wychowania fizycznego. Niestety większość dzieci i młodzieży w nich nie uczestniczy i wręcza swoim wuefistom zwolnienia lekarskie. Autorzy akcji przekonują, że warto brać udział w zajęciach WF-u i dzięki temu kształtować swoją postawę wobec sportu. Aktywność fizyczna korzystnie wpływa nie tylko na wygląd sylwetki, poprawia odporność organizmu, funkcjonowanie wielu narządów, w tym pracę serca oraz płuc i doskonale wpływa na samopoczucie, za pomocą wydzielających się podczas ruchu „hormonom szczęścia” - endorfinom.

W pierwszej edycji kampanii wystąpił Marcin Gortat, który przekonywał, iż WF jest tak ważny jak inne przedmioty w szkole. Natomiast w drugiej edycji akcji wystąpiła Anna Lewandowska, która swoim przykładem nakłaniała dziewczęta, aby uczestniczyły w zajęciach wychowania fizycznego.

Tak więc, zajęcia WF-u są ważnym elementem codziennej aktywności fizycznej i warto w nich uczestniczyć! 


Skomentuj (0)


    Login:
    Hasło:
    Nie pamiętasz hasła?
    Zaloguj się FB