Artykuły

Data publikacji: 2013-04-15          Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl Izabela Auszadniczek         wyślij link e-mailem        

KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa 2013- Sesja hematologiczno-transplantacyjna, 20.04.2013 r. Kraków

KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa 2013- Sesja hematologiczno-transplantacyjna, 20.04.2013 r. Kraków

Kwiecień w wielu miastach Polski jest okrzyknięty miesiącem krwiodawstwa. Powszechnie wiadomo, że w naszym kraju brakuje krwi, często dla osób potrzebujących jest jedynym ratunkiem, dlatego warto wspomóc akcję i oddać krew już dziś!

Krew oddać może każda osoba w wieku od 18 do 65 lat, ważąca powyżej 50 kg z dobrym stanem zdrowia, spełniająca warunki zawarte w ankiecie dawcy krwi. Pobranie jest całkowicie bezbolesne. Każdy dawca otrzymuje od punktu krwiodawstwa, aż 8 tabliczek pysznej czekolady, kawę, zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność np. w szkole lub pracy oraz wyniki badań lekarskich.

Zachęcamy nie tylko do oddawania tego cennego składnika, który ratuje życie w kwietniu, lecz przez cały rok. W wielu miastach Polski funkcjonują punkty, gdzie można podzielić się tym co najcenniejsze – krwią.

W akcji pt. „KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa 2013” biorą udział: Kraków, Warszawa, Rzeszów, Lublin, Katowice, Opole oraz Wrocław, przyłącz się i ty!

Serdecznie zapraszamy również na Sesje hematologiczno-transplantacyjną, która odbędzie się 20 kwietnia 2013 roku w Krakowie, która ma na celu szerzenie wiedzy dotyczącej chorób krwi, przeszczepów szpiku kostnego oraz narządów. Warto podnosić poziom swojej świadomości i pomagać w ten sposób innym.

Wstęp na sesję wolny.

 

Serdecznie zapraszamy!


Skomentuj (0)


    Login:
    Hasło:
    Nie pamiętasz hasła?
    Zaloguj się FB