Artykuły

Data publikacji: 2014-01-07          Autor: Czasopismo Food Forum - www.food-forum.pl         wyślij link e-mailem        

Owoce Goji chronią przed grypą

Owoce Goji chronią przed grypą

Ponieważ obecne szczepionki przeciw grypie nie chronią całkowicie przed zakażeniem, badacze szukają alternatywnych środków. Teraz, nowe badanie wykazało, że starsze myszy mają dodatkową ochronę przed grypą pochodzącą z diety zawierającej jagody Goji.

aby zbadać skutki spożycia jagód Goji naukowcy przeprowadzili badania, na starszych myszach płci męskiej, w wieku 20-22 miesięcy, żywiąc je przez 30 dni albo dietą kontrolną albo dietą składającą się w 5% z owoców goji. W tym czasie myszom podano dwie szczepionki przeciw grypie zanim badacze zainfekowali je wirusem grypy. Badacze zaobserwowali silniejszą odpowiedź przeciwciał u myszy, które były karmione jagodami goji, a także mniejszą utratę masy ciała, w porównaniu z grupą kontrolną, która otrzymała tylko szczepionki.

Starszy autor dr Simin Nikbin Meydani, dyrektor USDA HNRCA na Uniwersytecie Tufts, mówi o potencjale tych wyników: – Wcześniejsze badania wykazały, że owoce goji wzmacniają odpowiedź immunologiczną u myszy, potrafią zmniejszyć ryzyko związane z wiekiem i nasilenie wirusa grypy w obecności szczepionki.

Jagody Goji są bogate w złożone węglowodany określane jako polisacharydy, a także witaminy, karotenoidy i flawonoidy. Dalsze badania na modelach gryzoni, byłyby konieczne do zrozumienia, które składniki stymulują komórki dendrytyczne.

Naukowcy twierdzą też, że więcej badań musi być przeprowadzonych w celu potwierdzenia, czy jagody Goji będą miały podobny wpływ na ludzi. Dr Meydani
zauważa, że chociaż szczepionka przeciw grypie jest szczególnie polecana dla osób starszych, jest ona skuteczna tylko w 40%, czyli znacznie mniej niż u młodszych osób. Z tych powodów ważne jest, aby zbadać uzupełniające się podejścia, które mogą zwiększać skuteczność szczepień.

Cały artykuł można znaleźć tutaj http://food-forum.pl/owoce-goji-chronia-przed-grypa/


Skomentuj (0)


    Login:
    Hasło:
    Nie pamiętasz hasła?
    Zaloguj się FB