Artykuły

Data publikacji: 2013-04-08          Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl Izabela Auszadniczek         wyślij link e-mailem        

Owoce w szkole – zmień nawyki żywieniowe swojego dziecka

Owoce w szkole – zmień nawyki żywieniowe swojego dziecka

„Owoce w szkole”, jest programem Unii Europejskiej zorganizowanym w celu zmiany nawyków żywieniowych wśród dzieci, zwiększenia u nich spożycia warzyw oraz owoców i propagowania prawidłowego stylu życia.

Program jest szczególnie kierowany do szkól, które mają ogromny wpływ na kształtowanie odpowiednich nawyków zdrowotnych oraz żywieniowych wśród dzieci przez edukację. Głównym powodem tworzenia tego typu kampanii jest zaobserwowany wzrost powstawania nadwagi i otyłości u dzieci, czego efektem może być rozwinięcie się wielu innych groźnych dla zdrowia chorób np. cukrzycy lub schorzeń układu krążenia.

Brak aktywności fizycznej oraz nieodpowiednia dieta u dziecka może spowodować zgromadzenie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Dieta dzieci jest często bardzo nieprawidłowa i nie dostarcza odpowiedniej ilości składników odżywczych niezbędnych do ich prawidłowego wzrostu oraz rozwoju.

WHO zaleca jeść każdego dnia 400g warzyw i owoców, jednak większość rodziców nie zwraca uwagi na prawidłowy sposób żywienia swojego dziecka i zamiast proponować im „zdrowe” produkty, daje często słodkości oraz produkty typu fast food.

Należy zmienić nawyki żywieniowe nie tylko dzieci, ale też rodziców. Pomóc ma w tym program „Owoce w szkole”, który zachęca do ich spożywania. Dzięki kampanii będzie możliwe udostępnianie dzieciom w szkole warzyw oraz owoców i zorganizowanie zajęć edukacyjnych promujących zdrowy styl życia oraz odżywiania się. Program szczególnie jest kierowany do szkół podstawowych (klasy 1-3).


Skomentuj (0)

  • Kamila K.Kamila K.2013-04-11 12:19
    bardzo ważne, że są takie akcje
  • Marzenna Marzenna 2013-04-11 07:23
    ja kocham owoce i moje dzieci też

Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB