Artykuły

Data publikacji: 2013-06-19          Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl Katarzyna Fizia         wyślij link e-mailem        

"Sukces w rozmiarze XXL" Małgorzata Szcześniak - Konkurs - wygraj książkę!

Sukces w rozmiarze XXL

Małgorzata Szcześniak


Czy gruba kobieta może być ładna? – zapytałam panią psycholog Katarzynę Miller. Pani Kasia, po chwili namysłu, odpowiedziała: „Cóż… Grube bywają prześliczne. Chude bywają prześliczne. Średnie bywają prześliczne. Malutkie bywają prześliczne. Ogromne bywają prześliczne… Oraz bywają kobiety, które nam się nie podobają. Nawet jeżeli są szczupłe i zadbane, prawda? Są ludzie młodzi, którzy są starzy duchem. Są ludzie piękni niezadowoleni ze wszystkiego. I są tacy, za których z wyglądu nikt pięciu złotych by nie dał, a po dwóch tygodniach znajomości uwielbiamy ich”. – Hm… Pomyślałam sobie. Coś w tym jest. Przecież ja czułam się gruba, gdy ważyłam osiemdziesiąt, ale też sześćdziesiąt czy pięćdziesiąt trzy kilogramy. Być może nie jest więc takie istotne, ile ważymy, ale to, jak się czujemy we własnej skórze? Postanowiłam poruszyć ten temat z kobietami w rozmiarze XXL. Pisarkami, piosenkarkami, aktorkami czy modelkami. Wiele mi odmówiło, jednak znalazły się takie, które potrafiły powiedzieć o sobie: „Tak, jestem gruba”. To właśnie one, odważnie, inteligentnie, dojrzale spróbowały odpowiedzieć na pytania zawarte w tej książce: Czy można, nie będąc szczupłą, osiągnąć sukces zawodowy i szczęście, jakim kosztem. Czy kobiety sukcesu w rozmiarze XXL marzą nadal o wciśnięciu się w rozmiar XS? Jak zmieniają się poglądy na życie, samoocena, życiowe wybory, styl życia, obraz siebie gdy chudniemy i tyjemy? Czy i jak można być szczęśliwą w rozmiarze XXL? A może to zależy…

Małgorzata Szcześniak

W książce o swoim sukcesie opowiedziały:

Monika Ambroziak
Stanisława Celińska
Dominika Gwit
Gosia Janek
Elżbieta Jodłowska
Edyta Jungowska
Katarzyna Lengren
Urszula Lola
Katarzyna Miller
Marzena Sztuka
Monika Szwaja
Elżbieta Zapendowska
Dorota Zawadzka


KONKURS - wygraj książkę!

Załóż bezpłatne konto na naszym portalu, zaloguj się i w komentarzu poniżej tej aktualności o konkursie dodaj swoją krótką opowieść o zmaganiach z nadwagą lub otyłością, o swoim podejściu do rozmiaru XXL lub podaj przepis na zdrową dietę na lato. Spośród komentarzy wybierzemy 3 najciekawsze. Zwycięzcy otrzymają książkę Małgorzaty Szcześniak pt. "Sukces w rozmiarze XXL"! 

Konkurs trwa od 19.06.2013 r do 30.06.2013 r. 
Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej mailowo, a także w ostatnim komentarzu pod aktualnością o konkursie 03.07.2013 r.

Sukces w rozmiarze XXL

Małgorzata Szcześniak


Wydawca: Instytut Wydawniczy Latarnik
Objętość: 280
ISBN: 978-83-63841-06-5
Oprawa: miękka
Format: 138 mm x 205 mm
Dystrybutor: Firma Księgarska Olesiejuk Sp. Z o.o. S.K.A.
Data ukazania się:Cena: 34,90 zł
Wersja drukowana

Wydawca: Instytut Wydawniczy Latarnik
Objętość: 280
ISBN: 978-83-63841-07-2
Data ukazania się:
Cena: 24,90 zł
Wersja e-book


Skomentuj (0)

  • Dietetyk Katarzyna FiziaDietetyk Katarzyna Fizia2013-07-01 13:08
    Nagrodę otrzymują Pani Urszula, Marzenna oraz Alicja. Gratuluję zwycięstwa! Bardzo prosimy o przesłanie adresu do wysyłki oraz danych osobowych, abyśmy mogli przesłać książki. Dane proszę kierować na adres kfizia@vivalavita.pl . Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy ponownie!
  • anna Krawczykanna Krawczyk2013-06-27 21:38
    Anna Mam na imię Anna mam 50 lat. Jako nastolatka nie miałam problemu z otyłością wręcz byłam za chuda, zmieniło się to gdy urodziłam dwójkę dzieci po 30 roku życia. Może to wina późnych porodów, nie wiem. Od tej pory borykam się z nadwagą a wręcz z otyłością. Szukałam wielu sposobów: suplementy, porady z kolorowych czasopism, dieta kapuściana i wiele innych dziwactw. Wszystko na marne, potrafiłam pozbyć się 4 kilo przez miesiąc jednak w późniejszym okresie kilogramy znów powracały, brak motywacji. Problem jest w tym, że za szybka się poddaję. Od jakiegoś czasu szperam po Internecie z nadzieją że znajdę jakąś normalną dietę i wskazówki jak poradzić sobie z moim problemem, znalazłam stronę vivalavita zamówiłam dietę odchudzającą, jestem po 3 miesiącach stosowania i schudłam 10 kilo, to sukces jestem dumna z siebie, co prawda mogłam liczyć na wsparcie innych zwłaszcza męża i to mi dużo dało i zmotywowało do działania. Pozdrawiam i życzę powodzenia 
  • Urszula Urszula 2013-06-20 12:07
    Urszula Ja będąc nastolatką nigdy nie miłam problemów z nadwagą, tak naprawdę to zawsze wręcz było odwrotnie niedobór masy ciała. Gdy wyszłam za mąż i urodziłam 2 wspaniałych synów (8 lat i 5 lat)moja waga zmieniła się. W każdej ciąży przytyłam ok 23 kg, z czego po starszym synu zgubiłam tylko 10 kg, potem druga ciąża i dodatkowo 23 kg. Udało mi sie wtedy zgubić też ok 10 kg. Ale długo miałam nadwage ponad 20 kg. Przy tej wadze zaczęłam mieć problemy z kręgosłupem i stawem biodrowym. Lekarz zalecił bym jednak starała się schudnąć. Chodź tak naprawdę polecenie lekarza nie było na tyle motywujące, ciężko było zmienić nawyki żywieniowe, nie ćwiczyłam (też sie nie bardzo chciało). Na dłuższą jednak metę ta nadwaga była uciążliwa, osba w wieku 30 lat ma problem z wejściem po schodach, wiecznie umęczony, upocony, nadęty. Ostatecznie dobiło mnie to, gdy 2 lata temu byłam na weselu u znajomych. Gdy zobaczyłam kasetę z wesela przerażilam się (poprostu myslałam, depresja). Ok 2 miesięcy temu natrafiłam na Państwa stronę, oczywiście na początku dość sceptycznie podchodziłam do tego, że jednak za pomocą państwa uda mi się schudnąć. Jednak postanowilam spróbować. Stosowałam dietę, która opierała sie głównie na dużej ilości warzyw, kasz. Jem regularnie 5 posiłków dziennie i godzinkę wieczorami jestem na kijkach z koleżankami (robimy ok 7.5 km/h). najważniejsze jest, że udalo mi się schudnąć już 9 kg, jeszcze jest trochę przede mną. Zmieniłam nawyki żywieniowe, jem regularnie i chudnę. Po następnym weselu napewno chętnie obejrzę film... Pozdrawiam i dziękuję!!
  • Marzenna Marzenna 2013-06-20 09:56
    Ja z nadwagą zmagam się od bardzo dawna. Były lata, że rozmiar XXL w ogóle mi nie przeszkadzał, na szczęście nadwaga nie była ogromna. Miałam dobre samopoczucie i wydawało mi się,że wszystko jest w porządku. Niestety od momentu, kiedy zaczęłam czuć się ospała i ociężała, zaczęło mi brakować chęci do życia, a jeszcze jak spojrzałam na szczupłe koleżanki postanowiłam coś z tym zrobić. Ostro zaczęłam walczyć, a że siostra za kilka miesięcy wydawała córkę za mąż, była to dla mnie dodatkowa motywacja, żeby zgrabnie wyglądać. Przeczytałam na początku wiele artykułów na temat odchudzania (szkoda, że nie odkryłam wtedy, że jest VivaLaVita), co mi bardzo pomogło w walce. Na początku było bardzo ciężko, po posiłkach ciągle byłam głodna, ale od momentu kiedy zaczęłam robić surówki i sałatki życie nabrało smaku. Ja byłam najedzona, a waga spadała z dnia na dzień. Nauczyłam się sporządzać zdrowe posiłki, chociaż wymagało to dużo i czasu i pracy. Przy okazji wyćwiczyłam swoja silną wolę. Po kilku miesiącach rewelacja, schudłam kilkanaście kilogramów, mogłam kupić sobie wspaniałą sukienkę na wesele, dzięki czemu czułam się wyśmienicie. Wszyscy spoglądali na mnie z zachwytem i z niedowierzaniem, a ja sama byłam lekka i szczęśliwa. Czułam się jak jakaś gwiazda filmowa. I dlatego od tego czasu, kiedy przytyję kilka kilogramów staram się od razu brać za siebie, bo do mnie rozmiar XXl nie pasuje.
  • Alicja Alicja 2013-06-19 23:15
    ..czym jest dla mnie zdrowa dieta na lato? - oto mój najlepszy sposób na dostarczenie sobie dużej dawki pozytywnej energii: * w ciągu dnia spożywam 4-5 posiłków obfitujących w warzywa i owoce sezonowe * posiłki staram się zjadać regularnie o stałej porze w dobrym towarzystwie * ograniczam ilość spożywanych cukrów prostych oraz tłuszczu * wybieram pełnoziarniste produkty zbożowe * dbam o różnorodność spożywanych posiłków * pilnuję aby wystarczająco się nawadniać * prowadzę aktywne i szczęśliwe życie :):):) - polecam!!
  • Marzenna Marzenna 2013-06-19 09:58
    niestety przegapiłam ten konkurs :(
    • Dietetyk Katarzyna FiziaDietetyk Katarzyna Fizia2013-06-19 17:35
      Witam książki jeszcze zostały! Prosimy o wpisy. Pani Marzenno zapraszamy do wzięcia udziału!