Artykuły

Data publikacji: 2015-05-27          Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl mgr Izabela Auszadniczek         wyślij link e-mailem        

Wampiriada – każda kropla krwi jest cenna! Podziel się nią i Ty!

Wampiriada – każda kropla krwi jest cenna! Podziel się nią i Ty!

Organizowana na terenie całej Polski akcja oddawania  krwi  w wyspecjalizowanych krwiobusach (Wampiriada) jest projektem Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Dwa razy w roku na terenach kampusów akademickich we wszystkich województwach naszego kraju można podzielić się tym, co mamy najważniejsze i może komuś uratować życie – krwią.

Jest to akcja, która pokazuje, że warto pomagać innym i brać udział w takich przedsięwzięciach.  Promuje ona ideę dobroczynności i zdrowego trybu życia. Uświadamia, że tak niewielki krok, jakim jest podzielenie się krwią nic nas nie kosztuje, a może być darem życia dla biorcy.

31 maja 2015 roku w Warszawie odbędzie się finał Wampiriady. Od godziny 11:00 w Parku Skaryszewskim będzie można oddać krew, ale również wziąć udział w wielu atrakcjach, które będą towarzyszyły tej akcji. Koncerty, zajęcia fitness, jogi, pokazy pierwszej pomocy i wiele innych przygotowanych przez organizatorów niespodzianek czeka nie tylko na dorosłych, ale również dzieci. Warto również uświadamiać najmłodszych, że należy pomagać innym i dzięki temu kształtować ich charakter.

Rok temu ponad 7 tysięcy osób oddało łącznie ponad 3,3 tysiące litrów krwi. Zapotrzebowanie na nią jednak rośnie, dlatego zachęcamy, aby włączyć się do akcji, ponieważ radość z niesienia pomocy innym jest największym prezentem, który możemy otrzymać w życiu!

Serdecznie zapraszamy!


Skomentuj (0)


    Login:
    Hasło:
    Nie pamiętasz hasła?
    Zaloguj się FB