Artykuły

Data publikacji: 2016-02-02          Autor: mgr Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl VivaLaVita.pl         wyślij link e-mailem        

Zakupy ze smartfonem – sprawdź co kupujesz!

Zakupy ze smartfonem – sprawdź co kupujesz!

Powstała nowa aplikacja na smartfony, która ułatwia konsumentom robienie zakupów. Daje ona możliwość  sprawdzenia przez kupujących, czy dany produkt opiera się polskim kapitale, a także czy przy jego produkcji pracowali Polacy. Tym samym wybierając takie produkt można wspierać polską gospodarkę. Z tego powodu aplikacja jest dostępna od 11 listopada 2015 r. To symboliczna data, która ma promować polskie wyroby.

Aplikacja została przygotowana w partnerstwie społeczności Koduj dla Polski, Klubu Jagiellońskiego oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania Politechniki Warszawskiej. Wystarczy za jej pomocą zeskanować kod kreskowy i automatycznie uzyskuje się wyżej wymienione informacje na temat produktu.  Dodatkowo użytkownicy mogą zgłaszać do bazy produktów, te firmy które jeszcze w niej nie zostały zamieszczone.

Każdy producent jest oceniany w skali od 0-100 punktów. Punktacja zależy od tego, czy dana firma jest między innymi zarejestrowana w Polsce, czy produkcja odbywa się na terenie naszego kraju oraz czy nie wchodzi w skład zagranicznych koncernów itd.  

Ważne jest to, aby sprawdzać zawsze etykiety produktów lub korzystać z tego typu aplikacji, żeby wybierać produkty polskie, a tym samym wspierać rodzimy rynek i napędzać gospodarkę.


Skomentuj (0)


    Login:
    Hasło:
    Nie pamiętasz hasła?
    Zaloguj się FB