MIGRENA

MIGRENA

Postprzez niewidzialna » 13 cze 2012, o 14:56

chciałam się wypowiedzieć w temacie migrena, bo sama je mam od ok 14 roku życia. okropne migreny i bóle głowy, które utrudniają mi życie!
ileż razy musiałam rezygnować z za planowej rzeczy, wyjścia za znajomymi, bo miałam migrenę to straszne. oczywiście byłam na wszystkich możliwych badaniach.
diagnoza- migreny, leczenie - tabletki, i to nie byle jakie dostawałam mocne leki, zastrzyki z aspiryny jeszcze nie tak dawno regularnie brałam tramal.
kilka razy w roku lądowałam w szpitalu (omdlenia, utrata przytomności, drgawki) tramal, o zgrozo, jak o tym pomyślę, nie bierzcie tego świństwa!! czytaliście kiedyś skutki uboczne tabletek, nigdy tego nie robiłam ufałam lekarzowi i bardzo się go słuchałam, lekarz mówił nie pić alkoholu - nie piłam, nie kazał mi jeść mięsa - nie jadłam, kazał mi pływać - pływałam, biegać - biegałam; wszystko fajnie, ale cały czas brałam te tabletki. w końcu, gdy wyjechałam na studia do innego miasta moje migreny były tak silne że niemalże co tydzień lądowałam w szpitalu; później diagnoza - nerki. nerki wykitowały, nie było tak źle, ale trzeba było reagować tabletkami i dializami.
aż w końcu powiedziałam dość!! wystarczy tego. wzięłam odpowiedzialność za moje ciało, za to co wkładam do ust. na początku tego roku wiedziałam że muszę coś zrobić, ale nie wiedziałam co! później nastąpiła seria przypadków, Pan Bóg po prostu postawił na mojej drodze ludzi którzy pomogli mi i cały czas pomagają. zostałam weganką, w dużej mierze jem surowe owoce i warzywa, moja dieta właśnie na surowych roślinach się opiera.
a migreny? nie mogę powiedzieć, że zniknęły, ale są dużo łagodniejsze, miesiąc temu byłam w szpitalu na badaniach nerek i lekarz aż się zdziwił że ich stan tak bardzo się poprawił. obecnie nie biorę ŻADNYCH tabletek, nie stosuję ostrych przypraw, nie jem mięsa, mleka, nabiału. Mój problem znika. wierzę że pewnego dnia będę całkiem zdrowa.
niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem ...
niewidzialna

Re: MIGRENA

Postprzez Varrleis » 10 sie 2015, o 08:31

Jeśli chodzi o migrene to początkowe stadium depresji na moje to trzeba się z tym udać do dobrego psychiatry w Warszawie żeby zapobiec temu wszystkiemu najlepiej to zrobić teraz gdyż jest na to pora
Varrleis

Postprzez fabielen » 26 sie 2015, o 06:42

Jeśli te migreny pojawiają się regularnie to warto pójść nawet do lekarza typu neurolog. Może coś się dzieje w głowie od czego powstają te migreny.
fabielen

Postprzez Kochortes12 » 20 paź 2015, o 07:49

Mi pomógł psychoterapeuta w 100% jestem abrdzo zadowolony, bóle ustąpiły, teraz czuje że żyję!
Kochortes12

Postprzez zuzoll » 30 maja 2016, o 11:12

To świetnie, że znaleźliście pomoc, migreny naprawdę uprzykrzają życie i zaburzają jego funkcjonowanie, jeżeli są długotrwałe.
Wiem coś o tym, bo w mojej rodzinie migreny są najczęstszym schorzeniem, chociaż ja aż tak bardzo na nie nie narzekam jak moja mama. Ona niestety (albo stety, zależy jak na to patrzeć) teraz, z racji menopauzy, musi się wspomagać suplementami, żeby w pewnym stopniu minimalizować jej skutki, w tym i migreny, które z tego powodu przybrały na sile. Kupuję dla niej w aptece Promensil: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/promensil-forte-menopauza-30-tabl,4260.html, bo tam wyhaczyłam najlepszą cenę tego leku bez recepty i przyznaję, że jest najskuteczniejszy.
Ale skoro twierdzisz, że dieta też może mieć jakiś wpływ to muszę zdecydowanie jej o tym powiedzieć, bo mama ma awersję do leków i stara się ich nie brać tak dużo. Jestem pewna, że to rozwiązanie (albo dopełnienie) bardziej jej przypasuje i zmieni co nieco w swoim jadłospisie. Także dzięki za wskazówkę, zobaczymy, jakie będą rezultaty :mrgreen:
zuzoll

Postprzez Arobtron » 5 sie 2016, o 08:06

Również uważam że pomoc psychologa może być tutaj konieczna, nie ma się co bać jak się idzie do takiego specjalisty, to przecież też człowiek. Ja bym się wybrał na Twoim miejscu niezwłocznie.

Postprzez Rezygnis » 3 lut 2017, o 09:27

Pomocne okazać się tu może leczenie depresji kraków , jak się uda to może i migrena Ci od tego ustapi :)
Rezygnis

Postprzez Tolaa » 27 cze 2017, o 21:41

Z tego co ja słyszałam, to na migrenę pomaga kwas tolfenamowy - https://portal.abczdrowie.pl/kwas-tolfe ... lasciwosci . Przede wszystkim jest bezpieczniejszy od tradycyjnych leków przeciwbólowych
Tolaa

Postprzez Monini » 9 sie 2017, o 12:49

Na migreny bardzo skuteczna jest refleksoterapia. W dobrych gabinetach rehabilitacyjnych prowadzą takie masaże. Ja chodziłam na nie w Katowicach do gabinetu Rehamed i bardzo mi pomogły. Zapisana byłam na 10 takich masaży a po 6 ból migrenowy minął.
Monini

Powrót do Depresja, migrena i bóle głowy