Chleb tostowy Graham - czy zaszkodzi ?

Twój Osobisty Dietetyk, Pamiętnik odchudzania, Pytanie do dietetyka, Pomocy, Inne

Chleb tostowy Graham - czy zaszkodzi ?

Postprzez paulylya » 14 paź 2014, o 18:52

Witam,

Mam pytanie odnośnie chleba tostowego, który niedawno pojawił się na półkach w sklepach Biedronki. Zazwyczaj nie jadam takiego pieczywa. Ograniczam się do zjedzenia 1/2 bułki pełnoziarnistej z wasą/waflem ryżowym lub 2 kromek razowego pieczywa. Skoro akurat teraz mam w kuchni mam ten krytykowany i bezwartościowy chleb tostowy, bo zostało mi po kimś, to czy bardzo mi zaszkodzi jeżeli przez pare dni będę jeść 1 kromkę takiego chleba lub 2 ? Kaloryczność jednej to 60kcal. Dodatkowym moim pytaniem będzie to czy jeżeli ogólnie nawyki żywieniowe moje są zazwyczaj zbilansowane czyli w 5 posiłkach pojawia się jogurt, mięso, warzywa, to czy jedna bułka dziennie nie dobrowadzi do jakiegoś przybrania ? Niby to jedna bułka, ale warto zawsze zapytać eksperta.
paulylya

Re: Chleb tostowy Graham - czy zaszkodzi ?

Postprzez piotr090980 » 18 maja 2016, o 15:26

nie zaszkodzi, a na pewno zdrowszy niż biały chleb ;)
piotr090980

Postprzez zuzoll » 30 maja 2016, o 11:02

Od jednej czy dwóch bułek się nie przytyje, o ile reszta posiłków jest zbilansowana, tzn. zawiera wszystkie niezbędne substancje i składniki dające naszemu ciału energię i witaminy.
Jednak nie przyzwyczajałabym się do niego i po zakończeniu wróciła do pieczywa razowego, broń Boże białego, bo ma w sobie miliard gramów glutenu i innych szkodliwych składników.
zuzoll

Postprzez rumafor » 27 lip 2016, o 10:36

Nowe najlepsze pilates poznań i okolice.Polecam wszystkim którzy chcą iść na siłownie.
rumafor

Postprzez Remigtos » 5 kwi 2017, o 07:45

Witam serdecznie, czy możecie mi powiedzieć czy pyłek pszczeli jest zdrowy w diecie i warto go stosowac? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Będę wdzięczny za pomoc.
Remigtos

Postprzez Tolaa » 7 kwi 2017, o 13:54

Ciężko powiedzieć czy zaszkodzi, bo każdy organizm inaczej reaguje. Jeśli pojawią się zaparcia to miej w pogotowiu dicopeg 10g , ale wydaje mi się że graham to dobrego rodzaju pieczywo i nie powinno się nic dziać
Tolaa

Postprzez sylwusia25 » 13 sie 2017, o 17:27

nie no bez przesady :D chleb Ci nie zaszkodzi.. alejesli tak bardzo chcesz utrzymac wage i figure to pewnie jesz regularnie co 3 godziny pijesz duzo wody i cwiczysz... pomysl o blonniku http://vitispharma.pl/glukomannan-zdrow ... ny-blonnik warto wlaczyc go do swojej diety :)
sylwusia25

Powrót do Twoja dieta