Pytanie do dietetyka

    Pytanie zadała: Monika     Data dodania: 2013-12-24     wyślij link e-mailem        

Czy zielona kawa jest zdrowa?

Pytanie:

Dzień dobry! Mam pytanie czy zielona kawa jest rzeczywiście zdrowa i czym się różnią opakowania, ponieważ jest wiele odmian i różnorodne opakowania np green coffea 2000 albo -//- 6000 lub -//- 1000 ?

Odpowiedź:

Witam serdecznie Pani Moniko,
obecnie ekstrakty z zielonej kawy są bardzo popularne na rynku i sięgają po nie głównie osoby, które chcą schudnąć, jednak ja osobiście nie polecam tego typu specyfików. Jesteśmy w stanie zredukować masę ciała bez niepotrzebnych „wspomagaczy”, dlatego zachęcam przede wszystkim odżywiać się regularnie, w odpowiedni sposób dobierać produkty oraz przyrządzać z nich potrawy. Można korzystać z naturalnych produktów na przykład wypijać szklankę zielonej herbaty dziennie, dodawać łyżeczkę otrąb pszennych do jogurtu, kefiru, zupy, koktajli itp. stosować różne przyprawy takie jak majeranek, bazylia, tymianek, estragon chili oraz imbir. Warto też nawadniać organizm i pić 1,5-2 l wody.

Tego typu specyfiki działają głównie moczopędnie oraz odwadniająco, dzięki czemu można zauważyć, że masa ciała zmniejsza się jednak nie z tłuszczu, o którego spalanie nam chodzi, a z wody. Wraz z częstym oddawaniem moczu wydalamy określone składniki odżywcze, w tym tak ważne elektrolity.

Niestety chęć szybkiej redukcji masy ciała bardzo zachęca do nabywania preparatów zawierających ekstrakt z zielonej kawy. Trzeba jednak pamiętać, że szybka utrata zbędnych kilogramów jest bardzo zła dla naszego organizmu. Proces redukcji masy ciała powinien przebiegać stopniowo, najlepiej jest chudnąć 0,5-1 kg na tydzień, czyli w sposób fizjologiczny. Dzięki temu możemy uniknąć efektu jo-jo po zakończonej kuracji, jeśli chudniemy szybko to po zakończonym programie odchudzania wracamy do poprzedniej masy ciała, czasem nawet z „nadwyżką”

Należy zaznaczyć, że te specyfiki nie zastąpią dobrze zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. Przede wszystkim trzeba zmienić swój styl życia na lepszy.

Jeżeli chodzi o opakowania zielonej kawy z napisem na przykład „2000” lub „6000”, to oznacza, że w swoim składzie ma kolejno 2000 mg lub 6000 mg czystej zielonej kawy. Ja osobiście nie polecam takich preparatów, zawsze jest lepiej zmodyfikować swoje nawyki żywieniowe i zwiększyć poziom aktywności.

W razie kolejnych pytań bardzo proszę pisać, z miłą chęcią pomogę.

Pozdrawiam serdecznie,
Izabela Auszadniczek
Dietetyk vivalavita.pl


Skomentuj (0) Wyświetleń: 2275 


    Login:
    Hasło:
    Nie pamiętasz hasła?
    Zaloguj się FB